כיצד להעריך אם הטיפול אכן מסייע ויעיל ?

עם תחילת הטיפול, מן הראוי להגדיר מטרות ויעדים טיפוליים עם המטפל. קח בחשבון שמטרות וקשיים מסוימים דורשים זמן טיפול ממושך יותר מאשר בעיות ונושאים אחרים.

אם לאחר מספר פגישות, אתה חש שאכן מתקיים מאמץ משותף וקשר בין-אישי (RAPPORT) טוב בינן ובין המטפל, זה יכול להוות סימן חיובי באשר לתוחלת הטיפול ויעילותו האפשרית.

מאידך, אם אינך חש בכך, או אם לתחושותך המטפל מנוכר ולא ממש מתעניין במצוקתך, מומלץ שתעלה זאת באופן פתוח, בשיחה עם המטפל. במקביל, מומלץ שתשתף את המטפל בתחושות של "תקיעות" ו"העדר כיוון" בטיפול במידה ואתה חש כך, לאחר תקופת טיפול ניכרת. אם בשלב זה או אחר של הטיפול, אתה מתלבט, האם להמשיך בו או אף להפסיקו העלה זאת בשיחה גלויה עם המטפל. במצבים מסוימים, ניתן להתייעץ עם גורם מקצועי אחר, לאחר שתשתף את המטפל שלך בכוונתך לעשות כך. זכור שמטופלים חשים מגוון רחב של תחושות ורגשות במהלך הטיפול. חלק ניכר מהפקפוקים באשר ליעילות הטיפול, עלול לנבוע מהקושי המהותי הקיים בפתיחה ודיון בנושאים רגשיים וטעונים, המאפיינים בד"כ את הבעיות הנפשיות והרגשיות, עימן מגיעים לטיפול. תחושות מעין אלו, אף עשויות להוות סימן חיובי לכך שאתה אכן "עובד" ומתאמץ בטיפול, בחקר רגשותיך ומחשבותיך.


לסיכום, טיפול פסיכולוגי איננו תהליך קל. המוכנים להשקיע מאמץ בעבודה משותפת עם המטפל זוכים, לרוב, להקלה ממצוקותיהם הרגשיות ומצליחים להשיג חיים פרודוקטיביים ומספקים יותר.

 
נפתחה הרשמה לסדנאות טיפוליות >היפנוזה+CBT
נפתחה הרשמה ל - "סדנאות טיפוליות, בהיפנוזה ו-CBT"..
ל- " התמודדות עם מתח, ...
[לידיעה המלאה]
ייעוץ טלפוני ראשוני (ללא תשלום) 054-754-9898
[לידיעה המלאה]
 


 לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני (ללא תשלום),
התקשר/י לד"ר נעמן: 054-7549898

כל הזכויות שמורות לד"ר נעמן, אין לעשות שימוש בתכנים ובתמונות ללא אישור